چه درمانهایی برای واریس انجام میشود؟

کفش باید در قسمت سینه پا به خوبی خم شود ولی نباید انعطاف بیش از حد داشته باشد. پاشنه پا باید به گونه ای در کفش قرار گیرد که حداقل مقدار لغزش وجود داشته باشد – کفش نباید در هنگام راه رفتن روی پاشنه شما بالا و پایین برود. با بالا نگه داشتن پا میتوان درد را به سرعت کاهش داد. اصطلاح “کبودی سنگی” معمولا به عنوان یک درد موضعی و حساسیت بالایی از پا شناخته می شود. عباس میرزایی متخصص بیماری های عفونی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عفونت های ویروسی مانند کرونا باعث درد و التهاب عضلات می شود و دردهای عضلانی و مفاصل از مهمترین علایم ابتلا به این بیماری است و اگر فرد مبتلا به کرونا این دردها را احساس می کند باید به پزشک مراجعه کنند. برای افرادی که با مشکلات درمانی بلند مدت مواجه هستند، کنترل مناسب بیماری میتواند نقش موثر در کاهش مشکلات فرد داشته و احتمال مشاهده عوارض مربوط به بیماری را حداقل نماید.

لباس های تنگ حتی امکان دارد باعث تنگی و انسداد در مسیر ورید در برخی قسمتهای پا شود و جریان طبیعی خون را با محدودیت مواجه کند. کمردرد و پادرد، ناراحتی های ناخوشایندی هستند که بر تمام عملکردهای ما در طول روز تاثیر می گذارند و حتی گاهی روند زندگی ما را نیز مختل می کنند. ویروس کرونا با دست آلوده یا عطسه و سرفه و حتی قطرات تنفسی از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل میشود. خون از قلب از طریق شریانها (سرخرگها) به بقیه بدن تلمبه شده و از طریق سیاهرگها (وریدها) به قلب باز میگردد. از جمله این ناراحتیها چیزی است به نام کشیدگی پا که در ورزشکاران زیاد دیده میشود.

وی اظهار داشت: احساس درد در برخی از مبتلایان به کرونا در ناحیه شانه و کمر بسیار زیاد است و برخی از مبتلایان نیز در شروع یا طول بیماری از کمردرد شکایت دارند. در طول معاینه ، پزشک مناطق حساس در پای شما را بررسی می کند. در طول ماساژ, به دنبال نقاط حساس در پاها بگردید و آنها را فشار دهید. بهتر است قبل از انجام اسکلروتراپی افراد به مدت یک هفته از مصرف آسپیرین، بروفن و ویتامین “ای” خودداری کنند، احتمال بروز حساسیت کم است، ولی اگر به ماده ای حساسیت دارید پزشکتان را مطلع کنید. اگر کفش ها پشتیبان خوبی برای پاهای شما نباشند بر نحوه راه رفتن شما تاثیر خواهند گذاشت، ستون فقرات از وضعیت تراز خارج خواهد شد و درد پا و کمر به سراغ شما خواهند آمد. الف- از قوس کف پای شما به خوبی حمایت کند. تورم، رطوبت، از دست دادن عملکرد و تغییر رنگ در اطراف آسیب می تواند علائم و نشانه های فشار باشد.

اگر دچار صافی کف پا هستید یا به قوس زیاد کف پا مبتلا هستید و مچ پایتان بیش از حد رو به داخل باشد تراز بدن شما به هم می خورد و باعث آسیب یا درد در نواحی مختلف بدن می شود. اگر دچار آسیب دیدگی ساق شده اید و درد و رنگ پریدگی و تورم بعد از یک روز هنوز ادامه دارد. ممکن است در اثر افتادن یا تصادف استخوان آسیب ببیند. بیماری کووید۱۹ بر اساس آمار رسمی کشورها تاکنون بیش از ۶۷ میلیون نفر را در دنیا مبتلا کرده و بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دادهاند.