چه درمانهایی برای واریس انجام میشود؟

رگهای واریسی بزرگ، پیچ خورده و متورم هستند که اغلب در پاها دیده میشوند. علائم رگهای واریسی احساس سنگینی و درد کسل کننده پشت ساق پا است، و احتمالاً گرفتگی نیز وجود دارد. آزمایشها و مطالعات متعددی در زمینه پیشگیری از درد ساق پا انجام شدهاند؛ اما هیچ کدام به یک روش پیشگیری کننده مشخص و تأثیرگذاری مستمر دست نیافتهاند؛ بنابراین آزمایشهای بیشتری در این مورد باید طراحی شوند. در روش فشردهسازی با اعمال فشار بر پاها، خونرسانی بهبود پیدا میکند. سندرم کمپارتمان باعث درد ناحیه پایین پا یا ساق پا همراه با احساس سوزش یا گزگز میشود. مرالژیا پارستتیکا یک مشکل عصبی است که باعث سوزش دردناک، بی حسی یا گزگز در بالای ران میشود. برای رفع بی حسی و ضعف رفتن ساق پا یا درد در ساق پا ، جراحی میکرودیسککتومی (کاهش فشار در مقیاس میکرو) برای برداشتن بخشی از دیسک به منظور کاهش فشار روی عصب انجام میشود و در نتیجه بیحسی و خواب رفتن و گز گز پا در اثر التیام عصب تحت فشار برطرف میشود.

باند را قبل از خواب برداشته و هنگام خواب پا را بالا نگه دارید. را انجام دهید. درصورتیکه علت درد با این موارد مشخص نشود، پزشک آزمایشاتی را بر اساس علائم شما تجویز خواهد کرد تا بتواند تشخیص بهتری ارائه دهد. روغن اکالیپتوس واقعا محبوبیت زیادی پیدا کرده است؛ چرا که آن در درمان آکنه و کاهش وزن تا تسکین سرما خوردگی و سرفه و بسیاری از موارد دیگر موثر واقع میشود و اکنون میتوانید از این روغن برای درمان درد پا نیز استفاده کنید. کنترل این موارد علائم را کاهش میدهد و از بروز درد ران و پا جلوگیری میکنند. در صورت مشکوک شدن به لنگی، آزمایشات مختلف میتواند درجه و محل هرگونه تنگی عروق را تعیین کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استفاده ایمن و مناسب از بستههای یخ، به مطالبی که در خصوص گرما درمانی و یخ درمانی برای تسکین درد در اینترنت وجود دارند مراجعه کنید یا از پزشک خود بپرسید. بیشتر افراد علائم خود را در طی مدت چند روز یا چند هفته با درمان محافظه کارانه تسکین میدهند ، مانند جلوگیری از موقعیتهای دردناک و پیروی از یک برنامه منظم برای ورزش و تمرین و همچنین استفاده از داروهای ضد درد. استراحت، کمپرس سرد یا داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن و ناپروکسن ممکن است علائم شما را کاهش دهند. قوس کف پا ممکن است منعطف (به مرور کمتر شود) و یا سخت (تغییری نکند) باشد.

ترومبوز ورید عمقی یکی از دلایل جدی درد پشت ساق پا است که نیاز به فوریت پزشکی دارد. ترومبوز ورید عمقی زمانی رخ میدهد که لخته خون در ورید در اعماق بدن، اغلب در ماهیچه ساق پا، تشکیل شود. این امر به دلیل تنگی عروق پا است که به عنوان بیماری عروق محیطی یا PVD شناخته میشود و در هنگام ورزش مانند راه رفتن رخ میدهد. کارشناسان در زمینهی علت بروز درد ساق پا اتفاق نظر ندارند و هنوز علت پا درد به صورت دقیق مشخص نشده است. گرفتگی پا معمولاً در شب و اغلب بعد از ورزش اتفاق میافتد. نوروپاتی می تواند در هر نقطه از پا اتفاق بیفتد. دردهای ناشی از آسیب دیدگی رباط زانو در طول روز نیز وجود دارد اما در هنگام شب شدیدتر می شود و آرامش فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. افراد مبتلا به لنگی متوجه میشوند که قبل از اینکه درد پا آنها را مجبور کند برای استراحت توقف کنند، فقط میتوانند مسافت مشخصی را طی کنند.