چه عواملی باعث پا درد میشود؟

افرادی که کلسترول بالا دارند، بیشتر از افراد دیگر در معرض درد تاندون قرار میگیرند. با این حال ممکن است شدت درد در یک پا با پای دیگر متفاوت باشد. انجام آزمایشات تشخیصی چون اسکن اولتراسوند و پرتونگاری اشعه ایکس از دیگر خدمات ارائهشده توسط کلینیک ما است. خار پاشنه دردناک، رشد استخوانهای کوچکی است که زمانی بروز مییابد که رباط عبور کننده در طول پاشنه پا به طور مکرر روی استخوان پاشنه کشیده شود. این ناراحتی ها معمولاً در مدت زمان کوتاهی از بین رفته و می توان با استفاده از روش های درمانی خانگی آنها را تسکین داد. از آنجاییکه در بسیاری از مشکلات اسکلتی عضلانی یا اختلالات پا بر روی مفاصل بالاتر مثل زانو و ستون فقرات اثر می گذارد و باعث پا درد می شوند، و یا وضعیت مفاصل بالاتر بر روی پا اثر می گذارد می توان با استفاده از کفی طبی و یا گاها کفش طبی اقدامات درمانی را انجام داد.از جمله مشکلات شایع می توان به راه رفتن روی لبه داخلی و یا خارجی پا -چرخش پنجه به د اخل و یا خارج که در کودکان بیشتر دیده می شود و .. از جمله اختلالات پا و اندام تحتانی می باشد که به کمک کفی طبی و کفش طبی می توان نقش اصلاحی ایجاد کرد و در مواردی مانند آرتروز های زانو که همراه با بد شکلی های زانو می باشد و یا در کمر دردها هدف از استفاده از کفی طبی کاهش درد می باشد.

در صورت شدید بودن درد، ممکن است داروهای مسکن قوی تری برای فرد تجویز شوند که باید آنها را همراه با داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی و یا شل کننده ی عضلانی مصرف کند.استروئیدها می توانند التهاب و تورم اعصاب را کاهش دهند. این عارضه معمولاً باعث ایجاد درد، تورم و قرمزی در پاها می شود. سرخرگ ها،رگ های خونی هستند که وظیفه ی حمل خون غنی از اکسیژن را در سرتاسر بدن بر عهده دارند. تصمیم گیری در مورد مواردی از پا درد که نیاز به بررسی پزشک و یا مراجعه به اورژانس دارند کار دشواری است. می تواند در سطح داخلی استخوان ساق یا درشت نی ایجاد درد کند. درد پا و گرفتگی عضلات پا ممکن است به علت از دست رفتن آب بدن و یا کاهش میزان پتاسیم، سدیم، کلسیم یا منیزیم خون باشد بنابراین برای درمان پا درد آب بیشتری بنوشید و به تغذیه خود توجه نمایید.

این درد ممکن است به دلیل وجود فتق دیسک کمر، اسپاسم یا گرفتگی عضلات باسن یا تنگی کانال نخاعی ایجاد شود. معمولاً، التهاب بافتها دلیل درد پا است. و از آنجا که خون نیز مانند هر مایع دیگری قابل فشرده شدن نیست، با افزایش فشار ناشی از خونریزی به درون بافتها و مفاصل، تورم ایجاد شده باعث درد بسیار زیادی میشود. شعله ور شدن التهاب باعث درد شدید می شود. درد پاها میتواند ناشی از آسیب یا التهاب در هر کدام از ساختارهای موجود در پا، شامل استخوانها، مفاصل، عضلات، تاندونها، لیگامنتها (رباطها)، رگهای خونی، عصبها و پوست، باشد. این عارضه می تواند باعث ایجاد تورم، درد و قرمزی در ناحیه ی آسیب دیده شود. بدن شما به طور طبیعی از منطقه آسیب دیده محافظت می کند.

این کار می تواند از گسترش درد و ناتوانی و پیدایش بدشکلی های جدید جلوگیری کند. بهتر است این مقالات قبل از مطالعه این مقاله مطالعه شود. در برخی مواقع ممکن است علت درد کف در شب به خاطر پوشیدن کفش نامناسب در طولانی مدت باشد. این عارضه بیشترین شیوع را در ساق و مچ پا دارد. آب کافی تاثیر بسیار مخربی بر عملکرد ماهیچه ها دارد زیرا 75درصد بافت عضلانی بدن ما از آب تشکیل شده است که به عضلات امکان انقباض و انبساط می دهد. خستگی عضلانی و دهیدراتاسیون (کم آبی بدن)، دو عاملی هستند که ممکن است منجر به گرفتگی عضلات پا، به ویژه پشت ساق آن شود. عضلات و تاندونها نیز میتوانند پاره شده و باعث بروز کشیدگی شوند. آنوریسمهای آئورت شکمی و آنوریسم شریان ایلیاک نیز میتوانند باعث احساس درد در پاها شوند. گرفتگی عضلات (اسب چارلی) که معمولاً در اثر کم آبی یا استفاده بیش از حد ایجاد می شود.