چگونه درد تشخیص داده می شود؟

پزشک از بیمار خواهد خواست که پای خود را 3 تا 4 مرتبه در روز و هر بار به مدت 15 دقیقه بالاتر از سطح قلب قرار دهد. به طور کلی در آزمایش خون افزایش سطح گلبولهای سفید خون نشان داده میشود. این جوراب ها رگ های پا را فشار داده و این فشار اضافی باعث میشود که خون به سمت عقب برگشت نکند. در این روش، لیزری قوی بر رگهای واریسی تابانده شده و آنها را به تدریج محو میکند. متخصص یک میله به درون کاتتر وارد کرده که از خود امواج رادیویی ساطع میکند. تمرینات ورزشی به پمپاژ خون در پاها و عضله سازی برای بهبود گردش جریان خون، کمک میکند. در صورتی که مجبور هستید به مدت زیادی نشسته یا بایستید، پاهای خود را چندین مرتبه خم کرده تا گردش جریان خون در آن بهتر انجام شود.

یک ساعت پیاده روی روزانه، در چند روز از هفته میتواند فشار خون را هم کمی کاهش دهد . الگوی درد مفصل از نظر تعداد و نوع مفاصل درگیر به علت اصلی آن بستگی دارد. یک نوع ناهنجاری در ماهیچه، رباط و تاندون است که باعث می شود انگشتان، دیگر صاف و کشیده نباشند و تغییر شکل شوند.. در این حالت ممکن است فیبرهای تاندون کشیده یا حتی پاره شوند، که این باعث بروز تورم و درد میشود. همچنین درد در این ناحیه میتواند به علت سرطان استخوان، شکستگی استخوان ران، کوفتگی لگن، درد ماهیچه، کشیدگی عضله، دررفتگی مفصل لگن، گرفتگی عضلات، آرتروز، التهاب مفاصل یا بیماریهای تخریبی مفاصل، التهاب تاندون یا اختلال عروق خونی مجاور مانند بیماریهای شریانهای محیطی باشد.

با این وجود ، در صورت بروز علائم، درمان میتواند برای کاهش درد و ناراحتی و همچنین درمان عوارضی مانند زخم پا، تغییر رنگ پوست یا تورم نیاز باشد. در این روش، یک کاتتر به درون ورید بیمار فرستاده میشود. در روش تخریب به وسیله امواج رادیویی، یک برش کوچک در بالا و پایین زانو ایجاد میشود و به کمک اسکن امواج فراصوت یک کاتتر به درون رگ هدایت میشود. با کمک اسکن امواج فراصوت ، متخصص ، لیزر را تا بالای رگ فرستاده ، به تدریج آن را سوزانده و میبندد . در مرکز ارتوپدی فنی آرمان علاوه بر این ارزیابی بیومکانیک پای بیمار توسط اسکن سه بعدی اسکن شده و فایل سه بعدی کف پا در نرم افزار مخصوصی مور د طراحی قرار می گیرد و کفی طبی توسط دستگاه تراش کامپیوتری ساخته می شود. این فرایند تحت بیهوشی عمومی انجام خواهد شد ممکن است در این فرایند آسیب هایی عصبی نیز ایجاد شوند که معمولا خفیف میباشند.

این کار بر سلامت عمومی وی نیز، تأثیر دارد. در نتیجه این کار ، به ورید حرارت رسیده و بسته میشود . لنگیدن: درد پا در نتیجه تصلب شراین (ضخیم و سخت شدن دیواره سرخرگ) را می توان با لنگیدن یکباره یا لنگیدن متناوب فرد مشاهده کرد. در بعضی موارد ، درد پا می تواند از قسمت دیگری از بدن مانند کمر ایجاد شود. با این کار از سنگینی و ناراحتی پا کاسته میشود. تقریبا هر فردی تاکنون درد عصبی در ناحیه پا را در زندگی خود تجربه کرده است؛ این درد ممکن است در اثر پوشیدن کفش های نامناسب و یا نوراما ( وجود تومور یا بافت سرطانی در انگشتان پا) باشد. اگر به عنوان فردی تازه کار میخواهید دویدن را آغاز کنید یا فرم جدیدی از ورزشهای هوازی را شروع کنید؛ تهیه کفشی مناسب و حرفه ای می تواند به کاهش مشکلات زانو کمک کند و مطمئناً بروز مشکلات ناشی از کفش را نیز کاهش می دهد.