چگونه درد تشخیص داده می شود؟

افرادی کمبود کلسیم و ویتامین D دارند، دچار پوکیاستخوان هستند و در مراحل شدید آن قرار دارند، درد استخوان را تجربه میکنند. کمبود خونرسانی، به شدت به استخوان، آسیب زده و سبب کج و بدشکل شدن دائمی آن میشود. دکتر پس از تشخیص درد پا، براساس آن از درمانهای مختلفی برای کاهش درد و افزایش عملکرد بیمار استفاده می کند. بسیاری افراد از فیزیوتراپی برای یادگیری تمرینات کششی و تقویتی برای درمان سندرم باند ایلیوتیبیال استفاده میکنند. درد ناشی از سندرم باند ایلیوتیبیال معمولاً با افزایش فعالیت شدیدتر و با استراحت بهتر میشود. علائم ناشی از ضربه به ران شامل درد در قسمت جلو یا پشت ران است که با انجام فعالیت شدیدتر میشود. این مشکل معمولاً با بیحسی، گزگز و شروع ناگهانی ضعف عضلانی همراه است که وضعیت اورژانسی به حساب میآید؛ بنابراین اگر شک دارید که سکته کردهاید، بلافاصله به بخش اورژانس نزدیک به محل زندگی خود مراجعه کنید.

در صورتی که به گرفتگی عضلانی جدی مبتلا نیستید، با مراقبت های فردی میتوانید آن را در خانه بهبود ببخشید.مسکنها باعث بهبود گرفتگی عضله ساق پا نمیشوند اما انجام حرکات کششی و ماساژدادن عضله ساق پا با یک کرم ضد درد به شما کمک میکند. درد پا گاهی از گرفتگی عضلانی ناشی میشود. فیزیوتراپی یکی از راه های موثر برای درمان انواع علت های پا درد است. لخته خونی که معمولاً در یکی از رگهای ران یا ساق پا ایجاد میشود، همیشه علامت ندارد، اما ممکن است با درد و تورم در پا و یا گرم و قرمز شدن پاها همراه باشد. این عارضه معمولا سبب تورم، قرمزی و درد کف پا و قسمت تحتانی ساق پا میشود. برای کسب اطلاعات بیشتر دربارهی درمان دردهای مفصلی، درد زانو یا ساق پا، درد پا بعد از ورزش و یا برای رزرو نوبت در کلینیک توانبخشی امید با شماره تلفنهای ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰ تماس حاصل فرمایید.

زمانی رخ می دهد که کیسه های حاوی مایع به نام بورس که مفصل زانو را احاطه کرده اند، دچار التهاب شوند. تحریک الکتریکی ماهیچه ،ضعیف تر می باشد اما تاثیر کارامد آن برای کاهش درد طولانی مدت است و همچنین به ترمیم و درمان بافت کمک می کند. درد ران پا مشکل رایجی است که افراد زیادی آن را تجربه میکنند. پا (منظور از مچ پا تا انگشتان است) از استخوانها، ماهیچهها، رباطها و تاندونها تشکیل شدهاست. قوس پا صاف تر و کم انعطافتر، مچ پا و مفاصل پا خشکتر و کل قسمت روی پا پهنتر و بلندتر میشود. چون کف پا وزن کل بدن را تحمل می کند، یک آسیب خفیف در صورتی که درمان نشود، می تواند منجر به یک آسیب شدید و جدی شود. باند ایلیوتیبیال یک قسمت ضخیم از فاشیا و بافت است که از قسمت خارجی ران شما پایین میرود. این مشکل آسیب معمول در هنگام دویدن است که به عنوان سندرم باند ایلیوتیبیال شناخته میشود.

درد ران که با تغییر شکل استخوان (دفرمیتی) همراه است. دردی که همراه با تب یا بیحالی باشد. در مواردی که درد شدید است، از داروهای مسکن که نیازمند نسخه پزشک است استفاده میشود اما برای علائم خفیف، ممکن است استامینوفن تجویز شود. اگر بیماری التهابی مانند تاندونیت یا کشیدگی حاد باعث درد شده باشد، پزشک داروی ضدالتهابی برای بیمار تجویز میکند. برای درمان درد ران ممکن است داروهایی توسط پزشک تجویز شود. پزشک برای جلوگیری از تشکیل لخته، پیشرفت یا جدا شدن آن، دارو تجویز میکند. اغلب علت پا درد بدلیل چندین فاکتور مختلف است و درمانهای متنوعی مانند ورزشها و چندین حرکات تقویت کننده، کفش طبی وحرکات کششی ممکن است تجویز شود. فیزیوتراپیست میتواند بهترین حرکات کششی برای ران را تجویز کند. دکتر برای آزمایش التهاب تاندون عضله منبسط، از بیمار می خواهد تا پا را به سمت پایین خم کند و سپس در همان حال انگشتان پا را به سمت بالا بکشد.