کبودی نیز ممکن است دیده شود

اعصاب بدن آنقدر ملتهب میشوند که بیمار دچار دردهای غیر قابل کنترل میگردد. این فرآیند به صورت دستی و توسط متخصص آزمایشگاه انجام میگردد و یک محلول متراکم از پلاکت و ترکیب ها در خون تهیه میشود و پلاسمای غنی از پلاکت در اطراف و درون موضع آسیب دیده تزریق میشود و به طرز قابل توجهی باعث تقویت فرآیند بهبود خواهد شد. این اطلاعات به عنوان بخشی از شرح حال جامع بیمار در کنار معاینه جسمانی و تستهای تشخیصی (مثل SN MRI، میلوگرافی CT اسکن و غیره) به متخصص ستون فقرات اجازه میدهد به شکلی دقیقتر علل احتمالی درد پا را شناسایی کرده و گزینههای درمانی بالقوه را مطرح کند.

تقویت عضلات و افزایش پذیری آنها با انجام تمرینات ورزشی میتواند به افزایش قدرت و توانایی بدن برای بهبود موضوع آسیب دیده و اصلاح عدم تعادل عضلات کمک کند. بعلاوه تورم و التهاب این نقاط آسیب دیده باعث کاهش اکسیژن رسانی برای ترمیم و بهبود موضوع میشود. درد زمانی ایجاد میشود که به یک عضو به محرکهای مانند فشار بسیار زیاد، دمای بالا یا پایین، و مواد شیمیایی پاسخ دهند و بافت آن عضو آسیب دیده باشد. ترومبوز سیاهرگی معمولا در قسمت تحتانی پا و به علت استراحت طولانی در بستر ایجاد میشود و باعث تورم و درد این اندام میگردد. برخی از داروها مخصوصاً داروهای ادرارآور و استاتین ها نیز می توانند در برخی از افراد باعث گرفتگی عضلات پا شوند. فعالیت بدنی زیاد و غیر اصولی می تواند منجر به این عارضه شود. آسیب به عصب های پا ممکن است باعث سوزش شدید،بی حسی یا گزگز (اعصاب محیطی)پا شود.

همچنین تاندونهای پا ممکن است تحریک یا ملتهب شوند. درد در هنگام راه رفتن پا دردی که به تدریج بدتر شود یا بیش از چند روز طول بکشد. این مشکل معمولاً با ضعف، بیحسی، گرفتگی و یا گاهی احساس سرما و تغییر رنگ پاها حین راه رفتن، همراه است. در ابتدا با کمک یک معاینه ی فیزیکی دقیق، نوع و علت مشکل مشخص شده و یک برنامه ی درمانی برای آن طراحی می شود. در مشکلات پای دیبابتی شما ممکن است کاهش احساس در پاهای خود در اثر دیابت را تجربه کنید، که متوجه آسیب شدن را برای شما دشوار میکند. میتوانید برای محافظت از پاهای خود جوراب مخصوص بپوشید.

بر روی زمین نشسته و هر دو پا را روبروی خود قرار دهید. در وضعیت آرامش قرار گرفته و روی میزی که با پد پوشانده شده دراز بکشید. درد ران پا یکی از شایع ترین دردها در سیستم حرکتی بدن است که می تواند در نواحی مختلف ران احساس شود اما به طور کلی بیشتر در ناحیه جلو و عقب ران احساس می شود. آسیب، استفاده بیش از حد از پا یا هرچیزی که باعث التهاب یکی از استخوانها ، رباطها یا تاندون های پا شود می تواند علت درد پا باشد.آرتروز یکی از علت های معمول درد پا است .