کبودی نیز ممکن است دیده شود

پزشک تاریخچهای از درد پا (از طریق پرسش و پاسخ) را از بیمار جویا میشود و سپس پاها را معاینه میکند و محل دقیق درد پا را مشخص میسازد. اینکار هم برای کاهش درد و سنگینی پا ها بعد یک روز کاری کمک میکند هم اگر بیمار بخاطر واریس دچار گرفتگی عضله، در خواب است، میتواند با این راهکار مشکل را تسکین دهد. به دلیل اینکه پاها وزن کل بدن را تحمل میکنند، آسیب خفیف هم میتواند درصورت عدم درمان به مشکلی گسترده تبدیل شود. هر نوع درمان بیشتر به علت اصلی درد مفصل بستگی دارد. میرزایی با بیان اینکه سهم دردهای عضلانی در مبتلایان به کرونا نسبت به دردهای مفصلی بیشتر است، ادامه داد: دردهای عضلانی در مبتلایان به این بیماری حدود یک هفته تا ۱۰ روز ادامه دارد و این درد تمام اعضای بدن را تحت الشعاع قرار می دهد.

5- کاهش مصرف نمک برای جلوگیری از احتباس مایعات در بدن مناسب است. آب نارگیل یک نوشیدنی مناسب و مقوی برای افزایش تعادل الکترولیت بدن و کاهش گرفتگی عضلانی می باشد. 7- خم کردن انگشتان پا باعث افزایش پادرد می شود. رژیم گیاهخواری نیز حاوی میوه ها و سبزیجات و آبمیوه از پادرد جلوگیری می کند. دیابت، فشار خون بالا، آرتروز، بیماریهای عصبی و افسردگی نیز با گرفتگی و درد پا ارتباط دارند. وی تصریح کرد: هرگونه فشار عصبی و استرس را مبتلایان به کرونا در خود کنترل کرده و تغذیه درست شامل مصرف میوه و سبزی، پروتئین، لبنیات و غیره داشته باشند و نگرانی به خود راه ندهند. وی گفت: در ابتدای شیوع این ویروس در دنیا نشانه های تنفسی را در افراد بیمار شاهد بودیم که به تدریج نشانه های این علامت به سمت اختلالات بویایی و چشایی، مشکلات گوارشی و اکنون نیز دردهای عضلانی سوق پیدا کرده است.

وی اظهار داشت: احساس درد در برخی از مبتلایان به کرونا در ناحیه شانه و کمر بسیار زیاد است و برخی از مبتلایان نیز در شروع یا طول بیماری از کمردرد شکایت دارند. ترومبوز وریدی عمیق که باعث آمبولی ریه، حملهی قلبی و یا تی سکتهی مغزی میشود. وی افزود: برخی از افرادی که ناقل کرونا هستند، درد عضلانی در آنها بسیار کم است. به گفته میرزایی، دردهای عضلانی در ناحیه شانه، کمر، پا و ران در شرایط کنونی باید جدی گرفته شود و باید با مراجعه به پزشک اقدامات درمانی برای تسکین و کاهش این دردها انجام داد و در صورت مثبت بودن به کرونا، استراحت کرده و از تماس با دیگران خودداری شود. بیماری کووید۱۹ بر اساس آمار رسمی کشورها تاکنون بیش از ۶۷ میلیون نفر را در دنیا مبتلا کرده و بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دادهاند.

پزشکان با ورزش های پزشکی، طب فیزیکی، دوزیستان یا زمینه های ارتوپدی نیز ممکن است به شما کمک کنند که یک فعالیت مناسب را انتخاب کنید. درد می تواند احساس سوزش یا حالتی شبیه برق گرفتگی باشد. جریان خون ضعیف، گرفتگی عضلات، بیماری شریان محیطی و مشکلات عروقی پا از جمله علت های درد ساق پا در خواب محسوب می شوند. 2- برای جلوگیری از گرفتگی عضلات پا می توانید از آروماتراپی استفاده کنید. ماهیچههایی که در بسیاری از مواقع کشیده میشوند، عضلات پاهای شما از جمله عضلات ساق پا، عضلات چهار سر ران و عضلات همسترینگ هستند. درد شدید در طول شب خواب را از شما می گیرد و باعث عصبی شدن شما می شود. کفش هایی که کفی محافظ دارند و از گودی کف پا حمایت می کنند، چنین مشکلاتی را به سادگی برطرف می کنند.