کبودی نیز ممکن است دیده شود

اگر تردید دارید که علائم ترومبوز ورید عمقی را دارید، به اورژانس مراجعه کنید. بنابراین اگر درمان خانگی نتوانست دردتان را تسکین بدهد، باید به پزشک مراجعه کنید. آزمایشها و مطالعات متعددی در زمینه پیشگیری از درد ساق پا انجام شدهاند؛ اما هیچ کدام به یک روش پیشگیری کننده مشخص و تأثیرگذاری مستمر دست نیافتهاند؛ بنابراین آزمایشهای بیشتری در این مورد باید طراحی شوند. پزشک در برخی موارد انجام اسکن استخوانی از بخش پایینی پا را ضروری تشخیص میدهد تا بتواند بین درد ساق پا و شکستگی فشاری تمایز قائل شود. تشخیص بیماری با معاینه بالینی و انجام رادیوگرافی امکان پذیر است. ترومبوز ورید عمقی معمولاً با درد مداوم در قسمتی عمیقتر و تورم خودش را نشان میدهد. اما مهم است که فرق میان این گرفتگیها و ترومبوز ورید عمقی را تشخیص دهید. تنها پزشک میتواند علت پادرد را دقیقاً تشخیص بدهد. پزشک با تشخیص علت آن برای بیمار دارو تجویز خواهد کرد.

محل قرار دادن اپیلکاتور همراه با اندازه فرکانس ضرب دستگاه با نظر بیمار مطابقت داده می شود. در صورت آسیب غضروف مفصلی، انتهای استخوان ها بر روی هم ساییده شده و استخوان های اضافه یا خار استخوانی (bone Spur) تشکیل می گردند. برای رفع میخچه و پینه کفش های مناسب تری بپوشید. استراحت:استراحت مانع از ایجاد آسیب بیشتر میشود و زمان کافی برای التیام و کاهش تورم را فراهم میآورد. علت دیگر درد پیوسته و گرفتگی در پاها میتواند بیماری عروق محیطی باشد که به انسداد عروقی معروف است و میتواند جریان خون در پاها را کاهش دهد. نوروپاتی یا آسیب عصبی در پاها اغلب در اثر دیابت ایجاد می شود. هالوکس ریجیدوس (سفتی شست پا) شایعترین محل آرتروز در پا ، قسمت ابتدایی انگشت شست یا مفصل متاتارسوفالنژیال (MTP) می باشد. آرتریت روماتوئید (RA) یک بیماری خودایمنی مزمن است که می تواند باعث درد، سفتی و تورم در مفاصل سراسر بدن شود.

• بیماری: وجود بیماریهای مزمن مانند دیابت، اعتیاد به الکل، سرطان و کمبود ویتامین نیز میتواند باعث بروز درد عصبی شود (برای مثال، کمبود ویتامین ب12 باعث بروز کم خونی پرنیسیوز میشود)، که غالباً هر دو پا را درگیر میکند. میخچه به تجمعات ضخیم پوست سفت بر روی نقطه ای گفته میشود که باعث تحریک یا فشار روی پا یا انگشت پا میگردد. تاندونیت آشیل زمانی ایجاد میشود که فشار وارد شده بر روی تاندون آشیل بیشتر از توانایی آن باشد. اغلب مادران (حتی کسانی که برای بار چندم باردار شدهاند) علاوه بر حال بد در صبح، درد کمر، حالت تهوع و استفراغ و ترکهای پوستی از پا درد در بارداری نیز شکایت دارند.

انگشت چمنی نیز ممکن است نوعی سزاموئیدیت یا شکستگی سزاموئید باشد. ممکن است در راه رفتن مشکل داشته باشید و مفاصل شما سفت و دردناک شوند. در این مطلب سعی میکنیم در مورد علل مختلف پادرد و عوامل خطر ایجاد این مشکل صحبت کنیم. مدت زمانی که فرد احساس درد داشته است و اینکه آیا درد بعد از ضربه ایجاد شده یا بدون دلیل مشخصی بروز کرده است؟ وقتی فرد پای خود را به زمین میزند (مثلاً میدود یا میپرد) تاندون آشیل نیرو را از عضلات ساق پا به سمت پایین منتقل میکند و به کنترل موقعیت مچ پا هنگام برخورد پا به زمین کمک میکند.