کبودی نیز ممکن است دیده شود

برخی از شکستگی ها به راحتی و بلافاصله قابل مشاهده هستند، با کبودی شدید، تورم و تغییر شکل. همچنین اگر رگهای واریسی سخت و دردناک شده و یا باعث تغییر رنگ یا خارش و اگزما در پوست شده باشند، نیز پزشک باید بیمار را به یک متخصص قلب و عروق ارجاع دهد. اگر رگهای واریسی خونریزی پیدا کنند، پزشک باید سریعاً بیمار را به یک متخصص قلب و عروق ارجاع دهد. در دوران حاملگی، حجم خون در بدن افزایش مییابد، اما جریان خون از پاها به سمت لگن کاهش پیدا میکند تا بتواند گردش خون لازم برای کودک را فراهم کند که این باعث ایجاد واریس میشود. در روش فشردهسازی با اعمال فشار بر پاها، خونرسانی بهبود پیدا میکند. اگر در تامین خون پاها مشکلی وجود نداشته باشد، فشردهسازی ممکن است روش مناسبی برای کاهش ورم و علائم واریس در پاها باشد.

بهترین زمان برای اندازه گیری پاهایتان در پایان روز و زمانی است که پاهای شما در بزرگترین حالت است. ثبت روزانه علائم، از جمله بهتر یا بدتر شدن علائم و زمان بروز آنها در طول روز نیز ممکن است مفید باشد. البته بهتر است این نرمش ها روزی ۳-۲ بار انجام شوند. حداقل سه بار در هفته ، ورزشهایی سبک تا متوسط انجام دهید ، مثلاً به مدت 30 دقیقه شنا یا پیادهروی کنید. مقداری دانه خردل بردارید و آن ها را به نصف یک سطل آب ولرم اضافه کنید.پاهایتان را به مدت 10 تا 15 دقیقه در آبن بگذارید و سپس آنها را خشک کنید. افرادی که شغل آنها مستلزم نشستن یا ایستادنهای طولانی مدت است نیز در معرض خطر ابتلا به واریس قرار دارند. آنها معمولاً 10 تا 30 دقیقه طول میکشند.

جراحی واریس یک جراحی حداقل تهاجمی است که در آن رگهای آسیبدیده را مسدود و یا خارج میکنند تا خون به جای آنها، به رگهای سالم هدایت شود. تلاش کنید با متخصص طب سوزنی گفتگو کنید تا مشخص شود آیا طب سوزنی برایتان موثر است یا خیر. طب سوزنی ممکن است به کاهش درد پا در برخی موقعیتها کمک کند. اگرچه در برخی از موارد دردهای شدید پا بیش از آنچه در این متن بدان ها پرداخته شده جدی است اما به گفته پزشکان متخصص اورتوپد، ۷ عامل اصلی یاد شده در این نوشته، اصلی ترین دلایل درد در ناحیه پا هستند که پس از مقدمه بخش نخست و کوتاه این مطلب بدان ها پرداخته شده است. در صورت امکان ، سعی کنید از نشستن یا ایستادنهای بیش از حد طولانی خودداری کنید. از ایستادن برای مدت طولانی خودداری کنید. دکتر «هامبیرد» می گوید در اغلب بیمارانم که می گویند به تازگی شروع به پیاده روی های طولانی کرده اند دیده می شود.

دکتر «کیسی هامبیرد» از دانشگاه «جان هاپکینز» در بالتیمور می گوید اگر فردی از داخل هواپیما پیاده شود و بگوید پاهایم درد می کند باید به بیمارستان مراجعه کند. این فوم به داخل ورید تزریق میشود. برای هدایت فوم به محل مناسب از سونوگرافی استفاده میشود. فشردهسازی راه حلی دائمی برای درمان واریس نیست اما اگر هیچ کدام از دیگر روشهای درمانی برای فرد مناسب نباشند، استفاده از این روش ممکن است مفید باشد. روشهای مختلف و زیادی برای درمان واریس وجود دارد. باید در نظر داشت که تنها یک پزشک متخصص می تواند چنین بیماری هایی را درمان کند. گاهی حتی پیاده روی هایی که اندکی بیش از میزان همیشگی و معمول باشد می تواند باعث چنین گرفتگی هایی شود.