کدامیک از دردهای پای چپ و پای راست را باید جدی گرفت؟

اگر یک بیماری زمینهای مسبب درد پا باشد و به سرعت تشخیص داده و درمان شود میتواند از بدتر شدن درد جلوگیری کند و شرایط بیمار را در آینده بهبود بخشد. علائم DVT شامل تورم و احساس گرم و دردناک در یک طرف ساق پا است. ممکن است در راه رفتن مشکل داشته باشید و مفاصل شما سفت و دردناک شوند. گرفتگی عضلات انقباض غیر قابل کنترل و دردناک عضلات است. ژنتیک در بیماری شریان محیطی نقش دارد، اما چهار مورد دیگر از پنج عامل خطر اصلی ابتلا به این بیماری یعنی سیگار کشیدن، فشار خون بالا، کلسترول خون بالا و قند خون بالا یا دیابت قابل کنترل هستند. اما اگر تاندون یا رباط آسیب دیده باشد ممکن است نظر متخصص ارتوپد بر جراحی باشد. گرفتگی عضلات و یا ماهیچه پا در شب ممکن است در هر جایی از عضلات پا اتفاق بیفتد اما اغلب در ماهیچه های ساق پا رخ می دهد.

آب گرم سبب اتساع عروقی می شود که به دنبال آن، آب سرد انقباض عروق را باعث میشود. به گزارش “ورزش سه”، در حالیکه آبی پوشان امروز نیز تمرینات خود را برای بازی با فجرسپاسی برگزار کردند، اتفاقی حاشیه ای باعث شد تا کاپیتان آبی ها از کوره در رفته و با تصمیم فرهاد مجیدی، در اختیار باشگاه قرار گیرد. فرهاد مجیدی سرمربی استقلال پس از این اتفاق و ترک تمرین به بیژن طاهری سرپرست تیم اعلام میکند این بازیکن در اختیار کمیته انضباطی باشگاه خواهد بود و اجازه حضور در تمرینات را ندارد تا بدین ترتیب غیبت وریا غفوری در دیدار برابر فجرسپاسی قطعی به نظر برسد. به نظر می رسد که این اتفاق باعث بروز حواشی بزرگی برای استقلال خواهد شد، آن هم در مقطعی از فصل که آبی پوشان در صدر جدول رده بندی حضور دارند. اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که درد شما در کدام ناحیه کف پا واقع شده است، سپس با شناسایی دقیق میتوان درمان مناسب را تجویز کرد؛ با رسا همراه باشید.

اگر پشت پاهای شما به طور مداوم درد میکنند یا برخی از علائم آزار دهنده را دارید، باید به دنبال مشاوره پزشکی باشید. کفشهای تنگ یا سایز نامناسب پا ممکن است سبب بروز راش پوستی و زخم شدن پوست پای کودک شوند که ممکن است به نوبه خود منجر به درد شدید در ناحیه پاهای او شوند. به افراد سالمند یادآوری کنید که به مدت طولانی پاهای خود را روی هم نیاندازند، تا از قطع گردش خون جلوگیری شود. درد پشت ساق پا، یکی از رایجترین مشکلاتی است که بسیاری از افراد را آزار میدهد. یکی از علائم بالا بودن کلسترول در پاها، گرفتگی شدید پا هنگام خواب است که به عروق اندام تحتانی آسیب میرساند.

کبودی درناحیه پا از علائم آسیب دیدگی بر اثر فشارمستقیم بر پا است کبودی در ناحیه پا به علل مختلفی از جمله پا گذاشتن کسی روی پای شما، یا قدم گذاشتن رروی یک جسم سخت ایجاد میشود در این حالت بافت های کف پا نمیتوانند کف پا را پشتیبانی کنند و کبودی ایجاد میشود ضربه روی پا که باعث ایجاد درد، تغییر رنگ پوست، تورم و تغییر در نحوه راه رفتن میشود نشان دهنده آسیب دیدگی های شدید کف پا است. درد یا ناراحتی در هر نقطه از ساق پا می تواند از درد خفیف تا احساس درد بسیار شدید متغیر باشد. سیندریک تاکید می کند: سیگار کشیدن نقش مهمی در ابتلا به این بیماری دارد چرا که این بیماری در افراد سیگاری بسیار بیشتر از افراد غیرسیگاری شایع است.بنابراین با ترک سیگار شروع کنید، یک عادت ورزشی ساختاریافته را شروع کرده و با پزشک خود برای مدیریت این عوامل خطرساز همکاری کنید.