گاهی اوقات انجام عکسبرداری ضروری نیست

از جمله بیماری های این ناحیه هالوکس ریجیدوس است که موجب درد و محدودیت حرکتی در مفصل شست پا و سپس کف پا می گردد .در این بیماری شست پا به یک سمت منحرف شده و سپس یک بر جستگی در کنار آن ایجاد می شود. از جمله قسمت های شایع درد در کف پا پاشنه می باشد. البته پوشیدن کفش نا مناسب که تنگ یا گشاد باشد نیز از دلایل تشدید کننده این عامل هستند. ممکن است این درد تا انگشتان پا نیز گسترش یابد. تحمل این نیروی بیش از حد، موجب ایجاد درد در کف پا و انگشتان می شود.

بر خورداری از برخی اختلالات آناتومی مانند کف پای صاف كه نیروی زیادی را به این ناحیه وارد می نمایند. در صورتی که کیست در کنار عصب قرار داشته باشد، این موضوع میتواند باعث احساس سوزن سوزن شدن یا سوزش در پای فرد شود. هر چند درد کف پا، عمدتا به عنوان بیماری خاصی تلقی نمی شود و چندان جدی نیست، اما ممکن است در مواردی شدت یافته و شرایط را برای فرد بغرنج نماید. کفش نا مناسب در کنار عواملی مانند فرم پا و همچنین آسیب یا ضربه ممکن است فرد را در معرض آسیب به تاندون آشیل و پا درد قرار دهد. به وجود آمدن دوره هایی از آسیب دیدگی در کف پا که پس از بهبود این ناحیه ممکن است در اثر آسیب واسطه های شیمیایی، التهابات به وجود آمده آزاد شده و درد در کف پا ایجاد شود. چگونه آسیب دیدگی یک علت درد کف پا می شود؟

در برخی موارد تنها یک دلیل موجب ایجاد درد در کف پا و انگشتان پا می شود؛ اما در بیشتر موارد چندین عامل مختلف در به وجود آوردن این درد دخیل هستند. فعالیت هایی همچون پیاده روی زیاد، دویدن یا پریدن می تواند شدت درد این ناحیه را بیشتر کند. ابتلا به بیماری پارکینسون که ممکن است کنترل عضلات را سخت کند. به مرور زمان، ممکن است این درد از ناحیه انگشتان تا کف پا ادامه یابد. این روش را در حالی باید انجام دهید که به دیوار یا صندلی تکیه کرده باشید ولی کف پا کاملاُ روی زمین باشد. در حالی که اگر کفش مناسب و بدون پاشنه پا کرده باشید، عضلات ران برای حفظ ثبات و راست نگه داشتن زانو، تحت فشار قرار نمیگیرند. پای آسیبدیده خود را بلند کرده و بالاتر از سطح قلب، تا آنجا که میتوانید، نگه دارید. بنابراین، کودکان را تمام شب بیدار نگه می دارد.

درد متقارن است و بلافاصله در چندین مفاصل رخ می دهد. برخی از بیماری هایی که بر مفاصل بازوها و پاها تأثیر می گذارد بلافاصله سبب یک خطر جدی می شوند. در آرتریت پسوریاتیک علاوه بر تغییرات پوستی ، ابتدا مفاصل فالانژیال انگشتان دست و پا سپس شانه ، زانو یا سایر مفاصل بزرگ تحت تأثیر قرار می گیرند. لیزر درمانی سرد یا درمان با لیزر کم توان (LLLT) نوعی روش درمانی است که از طول موج مخصوصی از نور برای تأثیر بر بافت استفاده میشود و به تسریع روند بهبود کمک میکند. با وجود مدیریت فیزیوتراپی مناسب، درد ساق پا در برخی از بیماران بهبود نمییابد. در واقع مرکز تخصصی ارتوز و پروتز دکتر بهنام سلیمانی به کمک بیمارانی آمده است که دچار درد کف پا و مشکلاتی از این قبیل هستند.