10 علت درد پاها در خانم ها

در صورتی که مجبور هستید به مدت زیادی نشسته یا بایستید، پاهای خود را چندین مرتبه خم کرده تا گردش جریان خون در آن بهتر انجام شود. درد کف پا معمولا در صبح و هنگام قرار دادن پا بر روی زمین شدیدتر می شود و پس از مدتی استراحت بهبود می یابد ولی به طور معمول درد کف پا در طول روز و با حرکات بیشتر پاها بهتر می شود ماهیت درد حالت کششی و از هم گسیختگی دارد. درمان درد کف پا با کم کردن فشارهایی که بر پاها وارد می شود، کم کردن وزن،فعالیت نداشتن بر روی سطوح سخت، استفاده از کفی طبی مناسب، حرکات کششی غیر فعال،استفاده از گرما و سرما، مصرف داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی. این امر می تواند باعث سفت شدن ساق پا و احساس درد هنگام راه رفتن، بالا رفتن از پله ها یا انجام سایر حرکات ورزشی گردد، زیرا در این شرایط، ماهیچه ها نمی توانند خون کافی دریافت نمایند.

این ورزش را برای رفع درد کف پا چند دقیقه انجام دهید و هنگامی که احساس درد و ناراحتی در کف پا داشتید دیگر آن را انجام ندهید. تا حد امکان به پای خود استراحت دهید و پای خود را با بالش بلند کنید. برای 48 تا 72 ساعت اول از یخ درمانی استفاده کنید و سپس روی محل مورد نظر از حرارت ملایم استفاده کنید. ۱- سن: ورم کف پا بیشتر در سنین 40 تا 60 سال دیده می شود. ترکیب تعدای از روغنها میتواند شرایط بسیار خوبی را برای پا فراهم کند تا تسکین و درمان پا درد را به سرعت شاهد باشید.

در بعضی موارد علت درد پا را نمیتوان مشخص کرد و در بسیاری موارد مانند آسیبهای ورزشی میتواند به آسانی تشخیص داده شود و درمان گردد. اسپاسم عضلات: درد ناگهانی و شدید در ساق پا ممکن است به علت گرفتگی عضلات در اثر کم آبی بدن، کمبود مواد معدنی مثل کلسیم و پتاسیم و استرس باشد. بیماری پارکینسون ممکن است کنترل عضلات را سخت کند و روی کف پا نیز تاثیر داشته باشد و می تواند علت درد کف پا باشد. در تعداد کمی از موارد ، در صورت عدم کاهش علائم و نشانههای بیماری بعد از یک هفته پس از درمان ، یا در صورت بی حسی ، عدم کنترل مثانه یا مشکل در ایستادن یا راه رفتن ، اگر در مواردی که درمانهای محافظه کارانه نتوانند علائم بیماری را حفظ کنند ، به عمل جراحی نیاز خواهد بود. در این مواردی برای درمان درد کف پا فرد ممکن است به پزشک متخصص معرفی شده و علاوه بر درمان های گفته شده از فیزیوتراپی ، تزریق داروهای بی حس کننده و ضد التهابی ، آتل های شبانه از نوع سخت و همچنین آتل غیر ثابت برای راه رفتن استفاده کند.

کشیدگی معمولا در لیگامنت ها ایجاد میشود درقسمت کف پا لیگامنت هایی در انتهای کف پا قرار دارند این لیگامنت ها استخوان ها را به استخوان های دیگر در طرفین و انتها متصل کرده اند هر گونه ضعف و بی حسی در مفصل نشان دهنده رگ به رگ شدن کف پا است. وجود رگهای واریسی در پا میتواند باعث درد در ناحیه زانو به پایین پا شود. بنابراین توجه داشته باشید با وجود احتمال شدید بودن درد رگ سیاتیک، در اکثر موارد این مشکل با استفاده از روش های درمانی محافظه کارانه در طول چند هفته درمان خواهد شد. این ورزش را برای رفع درد کف پا حداقل دو مرتبه در طول روز انجام دهید.