10 علت پا درد شدید – مـرکـز جامـع تخصصی فـوق تخصصی ارتوپدی دكتر ميــــــــــــــــــر

اگر تبتان قطع نمیشود. اگر علاقمند به پوشیدن کفش پاشنه بلند هستید کفش هایی را انتخاب کنید که طبی باشند و پاشنه هایی پهن و ارتفاعی کمتر از 5 سانتیمتر داشته باشند. پوشیدن کفش های پاشنه بلند ، کفش های تخت که پاشنه ندارند ، کفش های نوک تیز ، مشکلاتی برای پا ایجاد می کند و فرد را دچار پادرد می کند پس کفش مناسبی را انتخاب کنید و تنها به مد توجه نکنید. در چنین وضعیتی، حتی ممکن است هنگام بلند شدن از رختخواب در صبح نیز احساس درد پاشنه پا را تجربه کنید. همچنین ممکن است تمریناتی برای کشش عضلات انگشتان پا به شما بدهد. در چنین شرایطی یک انگشتان پا به سمت عقب برگشته و برآمدگی های دردناکی در پایه انگشتان و به ویژه در پایه انگشت بزرگ ایجاد می شود. کشیدگی عضلانی در سه سطح درجه بندی میشود: کشیدگی عضلانی درجه یک به معنای حساسیت عضله در لمس و کمی متورم شدن است، در حالی که کشیدگی عضلانی درجه سه به این معنی است که درد شدید دارید و قدرت عضله به طور کامل از دست میرود.

برخی بیماری های ژنتیکی همچون بیماری توت ماری شارکوت که سبب از دست رفتن بافت عضلانی می شود. بیماری ازگود شلاتر زمانی رخ می دهد که تاندونی که کاسه زانو را به استخوان ساق پا متصل می کند دچار کشیدگی شود. این ساختارهای بافت نرم به عنوان یک واحد عمل می کند به عنوان یک مکانیسم دفاعی اولیه از خطرات خارجی مانند عفونت و تروما جلوگیری می کند. اگر درد زیاد اتفاق می افتد و خودبخود از بین نمی رود. می توانید از یوگا در بارداری نیز بهره مند شوید و بین تمرینات استراحت کنید. گرفتگی عضلات به خصوص گرفتگی های ایجاد شده در عضلات پاها و ساق پا معمولا به صورت خود بخودی از بین می رود. بنابراین اگر پس از سی سالگی باردار شده اید، احتمال پادرد و گرفتگی عضلات در شما بیشتر است. در این حالت خوابیدن احتمال پادرد را بیشتر می کند بنابراین تا زمان کاهش درد برای خوابیدن صبر کنید.

حالت شدید تصلب شریان باعث پادرد بیشتر خواهد شد. پادرد در نیمی از زنان باردار اتفاق می افتد و معمولا در سه ماهه دوم و سوم بارداری بیشتر مشاهده می شود. در این گرفتگی ها معمولا درد ناگهانی را زیر پوست احساس می کنید. افرادی که در اثر ورزش در محیط های گرم خسته می شوند و بدنشان کم آب می شود دچار گرفتگی عضلات می شوند. برخی بیماری ها مانند دیابت، اختلالات غده تیروئید، مشکلات کلیه و کبد و مشکلات اعصاب باعث گرفتگی عضلات می شوند. بیماری شایع پا که سالانه یک میلیون نفر را تحت تاثیر قرار میدهد. بسیاری از بیماری ها که مفاصل را تحت تأثیر قرار می دهند – معمولاً یک یا دو مفاصل را تحت تأثیر قرار می دهند و بندرت باعث آسیب سیستماتیک و درد در مفاصل ، بازوها و پاها می شوند. مقدار کم کلسیم، پتاسیم و منیزیم باعث پادرد می شود. البته در هنگام بارداری فعالیت کم ضروری است و نباید کاملا بدون فعالیت باشید.

بدن این افراد برای این اندازه افزایش فعالیت آماده نیست. و در هنگام صعود از پله نیز میتواند درد پا را افزایش دهد. برای این کار کافیست از طریق لینکهای موجود در سمت چپ صفحه با ما در ارتباط باشید. این کار باعث کاهش درد می شود. در دوران بارداری بانوان شاهد تغییراتی در بدن خود هستند که بعضی از این تغییرات نا خوشایند است و باعث ناراحتی در آنها می شود. اکثر مادران تصور میکنند که درد پا امری عادی است که جزئی از دوران بارداری محسوب میشود اما کاملاً هم اینطور نیست. در این عارضه هنگام استفاده از پاشنه درگیر، درد شدیدی احساس میشود. امروز با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، روش جراحی زانو نیز از این پیشرفتها بهرهمند گردیده است و روش آرتروسکوپی بعنوان روشی محبوب، کمتر تهاجمی و کمعارضه شناخته میشود. این جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام خواهد شد.