10 علت پا درد شدید – مـرکـز جامـع تخصصی فـوق تخصصی ارتوپدی دكتر ميــــــــــــــــــر

این عضلات نقطه مقابل عضلات همسترینگ موجود در پشت ران هستند که مسئول پیچاندن یا خم کردن زانو میباشند. همچنین در افرادی که قبلا فعالیت نداشتهاند با فعالیت کردن گلیکوژن در عضلات ساق پا تجمع پیدا میکند و موجب گرفتگی و درد ساق پا شود. علت این درد مستقیما به عادت ماهیانه و تغییرات هورمونی متناسب با آن بر میگردد. این عارضه که به آن تاندونیت گفته میشود یک علت درد استخوان ساق پا است. همه این خواص در درمان درد پا بسیار مطلوب هستند، بنابراین جوش شیرین یک داروی درمانی موثر است که باید آن را امتحان کنید. این دو ماده را خوب مخلوط کرده و اطمینان حاصل کنید جوش شیرین کاملا حل شده است.

این یک درمان بسیار خوب است و استفاده از آن هر زمان که دردی در پا احساس میکنید، باعث تسکین فوری میشود. هر چیزی که راجعبه درد ساق پا لازم دارید بدانید. مرتبا این کار را انجام دهید تا زمانی که از کاملا از درد راحت شوید. حدود ۵-۱۰ دقیقه آن را نگه دارید، سپس آن را برداشته و کیسه یخ را روی همان قسمت قرار دهید. اکنون پای آسیب دیده خود را در این مخلوط قرار داده و اجازه دهید حدود ۱۵-۲۰ دقیقه بماند. روغن اکالیپتوس واقعا محبوبیت زیادی پیدا کرده است؛ چرا که آن در درمان آکنه و کاهش وزن تا تسکین سرما خوردگی و سرفه و بسیاری از موارد دیگر موثر واقع میشود و اکنون میتوانید از این روغن برای درمان درد پا نیز استفاده کنید. همچنین تغییر در میزان غلظت کلسیم و خسته شدن عضلات ساق پا در اثر اضافه وزن علت درد است.

این عارضه در اثر پر شدن بیش ازحد سیاهرگ ها از خون به وجود می آید که علت آن عدم کارایی دریچه های موجود در سیاهرگ می باشد. مفاصل زانو، تاندون ها و ماهیچه های ساق پا به واسطه یک بافت همبند بزرگ به نام فاشیای کف پا، قسمت های ساق و کف پا را پوشش می دهد. ممکن است برای درمان گرفتگی های عضلانی، داروهای شل کننده ی عضلانی تجویز شوند. خستگی عضلانی و کم آبی ممکن است باعث گرفتگی پا به ویژه در ساق پا شود. این روش را میتوان برای بیمارانی که از طیف وسیعی از بیماریهای مزمن و حاد رنج میبرند بهکار برد و به این وسیله در کاهش درد، تورم و گرفتگی و نیز افزایش کارکرد عضلات به آنها کمک کرد. ضد التهابهای غیراستروئیدی مثل ایبوپروفن به کاهش تورم و پا درد کمک میکنند. گرم کردن قبل ورزش و سرد کردن بعد از ورزش به بهبود عضلات کمک میکند.

حالا میتوانید کمی عسل در چای زنجبیل اضافه کرده و قبل از سرد شدن آن را میل کنید. مطالعات نشان داده است که دانه خردل در برابر التهاب، تورم و حساسیت موثر است بنابراین میتوانید به راحتی از آن برای درمان درد پا نیز استفاده کنید. جوش شیرین یک ماده کاملا محبوب است و به دلیل ویژگیهای ضد التهابی، خنثی کننده و تسکین دهنده، به طور گستردهای در درمان بیماریهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. آب داغ را در یک لگن بریزید و سپس حدود نیمی از فنجان جوش شیرین را به آن اضافه کنید. یک لگن بزرگ پر از آب گرم بردارید. یک ظرف را با آب گرم پر کنید. کسانی که کف پای صاف یا قوس بلند دارد به هنگام فعالیت با درد ساق پا مواجه میشوند.