10 علت پا درد شدید – مـرکـز جامـع تخصصی فـوق تخصصی ارتوپدی دكتر ميــــــــــــــــــر

این سندرم معمولا با ورزش کردن همراه است. اگر در هنگام استراحت هم تورم و درد ساق وجود داشته باشد یعنی سیاهرگ ها قادر به خارج کردن خون از محل نیستند و تجمع خون در ساق پا صورت می گیرد و ایجاد درد را به دنبال دارد. بورسیت می تواند با استراحت و استفاده از یخ و مسکن ها درمان شود. تاندون های مختلف در پا ها به منظور کشیدن هماهنگ بر روی استخوان یا ساختار مشترک این اجازه را می دهد که پا در جهت همگرایی مطلوب باقی بماند. این نام از آنجا گرفته شد که بازیکنان فوتبال از ناحیه انگشتان پا آسیب می دیدند و این قسمت بیش از حد، دچار کشیدگی می شد. از آنجا که مچ پا در داخل کفش، پا را به جلو هل می دهد، مفصل انگشت بزرگ پا، ملتهب می شود. سندرم کوبوئید ممکن است با فاشئیت کف پا یا پیچ خوردگی مچ پا اشتباه گرفته شود.

یک مطالعه منبع معتبر نشان میدهد که آتلهای شبانه ممکن است راهی مقرونبهصرفه و مفید برای درمان التهاب کف پا باشند. مارچوبه برای بهبود تورم و التهاب بسیار کارایی دارد. به خاطر داشته باشید که ممکن است مدتی طول بکشد تا پا درد شما بهبود یابد. اگر مشکل کف پای صاف نیز در پای شما وجود داشته باشد؛ ممکن است نیاز به جراحی پیدا کنید. در برخی موارد شدید، ممکن است این حالت نیاز به جراحی داشته باشد. درمان درد پا بستگی به علت درد دارد و ممکن است شامل دارو، تقویت، کشش، درمان فیزیوتراپی، بی حرکتی و جراحی باشد. پزشک همچنین از بیمار می خواهد تا راه برود و چند حرکت ورزشی مانند غلتاندن پا انجام دهد تا محدوده حرکتی پا را ارزیابی کند.

در انتظار شماست. بعضی از آسیبهای ایجاد کننده این درد مانند فتق دیسک نیز از بیماریهای پیشرونده هستند که اگر بهموقع تشخیص داده نشده و درمان نشوند، میتوانند عوارض خطرناکی مانند بیحسی در پا و حتی فلج پا را ایجاد کنند. بنابراین متخصص ارتوپدی که برای تشخیص علت درد پا انتخاب میکنید، باید از تجربه و مهارت بالایی برخوردار باشد. درد ساق پا در واقع یک علامت است و خود به تنهایی یک تشخیص معین به شمار نمیرود، چون احتمالاً از چند مشکل مختلف نشأت میگیرد. اگر بیمار برای راه رفتن دچار مشکل است باید از عصا استفاده کند. ممکن است کفی مناسب یکی از گزینه های درمانی برای تونل تارس باشد، اما لزوماً این مشکل را برطرف نمی کند. از پزشک خود در مورد گزینه های تسکین درد و راه های جلوگیری از بدتر شدن سؤال کنید. کمبود خونرسانی، به شدت به استخوان، آسیب زده و سبب کج و بدشکل شدن دائمی آن میشود.

زمانی که عصب تحت تاثیر قرار میگیرد، احساس سوزنسوزن شدن یا سایر علائم مربوط به عصب را دارید. آیا درد پا از علائم بارداری است؟ یک احساس مالش یا سوزش روی سطح پا معمولا اولین علائم یک تلگراف است. پیاده روی هم نقش موثری در تسکین درد دارد. با چند مرتبه تکرار شرایط تسکین را برای خود فراهم میکنید. استفاده از این روغن ممنوعیتی ندارد و استفاده به شکل چند مرتبه در روز مجاز است. اگر دیابت دارید و هرگونه ناهنجاری در پاهای خود را تجربه میکنید، باید فورا با پزشک خود تماس بگیرید، زیرا این میتواند نشانه یک بیماری جدی باشد.