15 علت درد در پاها

3. بیمار روی یک صندلی مناسب می نشیند، یک پا را روی توپ تنیس و پای دیگر را صاف روی زمین قرار می دهد و ستون فقرات خود را در حالت عادی قرار می دهد. پاشنه هر دو پای خود را روی زمین قرار داده و رانهای خود را به سمت دیوار فشار دهید. تقریبا هر فردی تاکنون درد عصبی در ناحیه پا را در زندگی خود تجربه کرده است؛ این درد ممکن است در اثر پوشیدن کفش های نامناسب و یا نوراما ( وجود تومور یا بافت سرطانی در انگشتان پا) باشد. امکان دارد علائم این بیماری در شب تشدید شوند.

بسیاری افراد با توصیه های پزشکی فیزیوتراپیست ها در کلینیک فیزیوتراپی و انجام تمرینات ورزشی، به بهبودی نزدیک می شوند. نوروپاتی محیطی می تواند سبب بروز علائم غیر اختصاصی شده و حرکت کردن یا انجام فعالیت های ساده را برای فرد دشوار کند. گاهی درد دائمی و گاه مقطعی است و با فعالیت و استراحت بهتر یا بدتر می گردد. علائمی که ممکن است همراه با پا درد به علت آسیب دیدگی ملاحظه شوند عبارتنداز کبودی پا، تورم پا، درد در هنگام لمس و ناتوانی برای راه رفتن روی یک پا. همچنین فیزیوتراپی باعث می شود از آسیب دیدگی مجدد جلوگیری گردد. فیزیوتراپی: فیزیوتراپی می تواند به بیمار کمک کند تا درد خود را تسکین دهد و بتواند مانند گذشته به فعالیت بپردازد. در اکثر موارد پا درد از بیمار خواسته میشود تا از همان ابتدای بروز درد برنامه روزمرّه معمول خود را پی بگیرد و تغییر چندانی در آن ایجاد نکند.

درد پاشنه پا: درد پاشنه پا می تواند به دلیل فاسئیت کف پا، تحریک اعصاب پاشنه، نازک شدن چربی موجود در کف پا و شکستگی استخوان پاشنه باشد. یکی دیگر از علل احتمالی درد های عصبی پا، مورتون نوروما (درد کف پا) است. یکی از عوامل موثر در این مشکل، از دست دادن آب بدن یا کاهش سدیم، منزیم، کلسیم و پتاسیم در خون می باشد. تخصص ما ارائه روشهای درمانی چون شوکدرمانی و لیزردرمانی سطح پایین و دیگر راهکارهای مفید در جهت کاهش درد پای ناشی از التهاب و مراقبت از شما در تمام طول درمان است. گاهی برخی آسیب ها مانند پارگی یا کشش بیش از حد عضله، التهاب تاندون و ترک مویی استخوان باعث پا درد می شوند.

پزشک در برخی موارد انجام اسکن استخوانی از بخش پایینی پا را ضروری تشخیص میدهد تا بتواند بین درد ساق پا و شکستگی فشاری تمایز قائل شود. این تمرینات باید 2 الی 3 بار در روز و تنها به شرط عدم تشدید علائم بیماری انجام شود. هنگامی که عضلات شما بعد از ورزش درد میگیرند، نشان دهنده این است که بدن شما میتواند فعالیت جدید شما را تنظیم کند. شاید این برایتان بسیار غافلگیرکننده باشد که درد پای شما به دلیل وجود مشکلی در ستون فقرات کمر به وجود آمده است، چرا که این دو قسمت از بدن فاصله نسبتا زیادی از هم دارند. تمرینات زیر معمولاً به بیماران مبتلا به این بیماری توصیه میشود. به عنوان یک قاعده کلی، افزودن به تمرینات و یا توصیه تمرینات پیشرفتهتر باید بدون تشدید علائم بیماری انجام شود. اما اگر بتوانید 5 کیلو وزن کم کنید و برخی از تمرینات کششی و انعطاف پذیری را هم انجام دهید، درد زانو به میزان قابل توجهی کمتر خواهد شد.