15 علت درد در پاها

حدود 10 روز پس از عمل جراحی، برای کشیدن بخیهها باید نزد ارائه دهنده خدمات بهداشتی برگردید که ممکن است پس از آن آتل شما را با گچ جایگزین کند. صندلی باید دارای پشتی محکم و جای دست بوده بنحوی که با قرار گرفتن ساعد بر روی آن زاویه آرنج حدود ۹۰ درجه یا کمترباشد. با جراح خود در این خصوص مشورت کنید.از انجام حرکات دردناک و یا موقعیتهایی که سبب خم شدن بیش از حد گردن و کمر شما میشود اجتناب کنید.تشک شما باید سفت و در عین حال راحت باشد.از بالش اضافی برای حمایت و ثابت نگاهداشتن ستون فقرات استفاده کنید.

در این شرایط بهتر است که دستورالعملهای مربوط به خشک نگه داشتن محل گچگرفته را رعایت کنید. درصورتی که در مورد پادرد خود نگران هستید، می توانید به یک پزشک متخصص طب فیزیکی مراجعه کنید. یکی از چالش هایی که افراد مبتلابه پا درد و زانو درد با ان روبه رو هستند این است که آیا به پزشک مراجعه کنند یا به بخش اورژانس بروند. اگر تب شدید یا درد زیادی در مچ یا ساق پا دارید که در حال بدتر شدن است سریعاً به پزشک خود اطلاع دهید. هر یک از دلایلی که باعث درد مفاصل میشود از جمله آرتروز سپتیک ممکن است از علل احتمالی درد مفصل ران در کودکان باشد.

با این حال، ممکن است این موارد منجر به ضعف بازو و سایر علائم شوند. عود درد پاها ، افزایش درد با یک حرکت خاص ، ممکن است نشانه ای از مشکلات مهم سلامتی باشد. در حالت دوم پارگیها نتیجه ساییدگی تاندون است که با گذشت زمان به آرامی اتفاق میافتد، این انحطاط به طور طبیعی و با افزایش سن رخ میدهد. بیشتر پارگیها در تاندون سوپرااسپیناتوس رخ میدهد، اما سایر قسمتهای روتاتور کاف نیز ممکن است درگیر شوند. پارگی جزئی تاندون شانه: این حالت را پارگی ناقص نیز مینامند که در آن به تاندون آسیب میرسد، اما کاملاً قطع نمیشود. یک نوع از اولتراسوند برای ارزیابی جریان خون و ساختار رگها در پاونوگرافی رزونانس مغناطیسی (ام آر وی)، یک آزمایش تشخیص است، که در آن از رگ ها تصویرهای دقیق سهبعدی گرفته میشود.

بسیاری از بیماری ها و همچنین سایر بیماری های سیستمیک بدن وجود دارد که باعث درد در مفاصل می شود. پارگیهایی که به دلیل استفاده بیش از حد به آرامی ایجاد میشوند نیز باعث درد و ضعف بازو میشوند. پارگیهایی که به طور ناگهانی اتفاق میافتند، مانند زمین خوردن، معمولاً درد شدیدی ایجاد میکنند. برخی از دردهای پا نیز ارجاعی میباشند و آسیب در قسمت دیگری رخ داده است که شایعترین علت آن فتق دیسک کمر است. ممکن است احساس بازشدگی و ضعف فوری در قسمت فوقانی بازو ایجاد شود. با گذر زمان، درد ممکن است در هنگام استراحت بیشتر دیده شود و دیگر با داروها برطرف نشود. این نوع پارگی میتواند با آسیب دیدگیهای دیگر شانه مانند شکستگی استخوان ترقوه یا دررفتگی شانه ایجاد شود.