6. مکملهای حاوی ب.کمپلکس و خصوصا ویتامین B12

اطلاع یافتن از آنچه قبل و پس از شروع پادرد رخ میدهد اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا این امر به انتخاب بهترین روش درمانی کمک میکند. مهمترین اقدام درمانی استراحت است. این شرایط میتواند درد شدیدی ایجاد کند و ممکن است یک توده عضلانی سفت را زیر پوست احساس کنید. • درد مفصل: درد مفصل، علاوه بر آسیبهای موضعی میتواند به دلیل عارضههایی که باعث التهاب و تورم میشوند نیز بروز کند. توصیه میشود بیمار بمدت ۸-۶ هفته از دارو های ضد التهابی مانند بروفن یا سلکوکسیب که موجب کاهش درد و التهاب میشوند استفاده کند. این موارد به آسیب دیدگی و ضرب دیدن پا مربوط هستند و معمولا براساس سابقه پزشکی، معاینه جسمانی، و اشعه ایکس تشخیص داده میشوند.

آسیب تاندون های آشیلی ، آسیب روی تاندون هایی است که ناحیه پشت پاشنه پا ایجاد میشود. چنین دردی را سرسری نگیرید و اگر هنوز آن درد را دارید به انجام ورزش های سخت و پیاده روی های طولانی ادامه ندهید چرا که با این کار ممکن است باعث پاره شدن تاندون های این ناحیه شوید. اگر شغل شما مستلزم آن است که تمام روز پشت یک میز بنشینید، سعی کنید هر ساعت چند لحظهای از جای خود بلند شده و حرکت کنید. پوشیدن کفش های پاشنه بلند آن هم به مدت طولانی و خصوصا در میان کسانی که کف پاهای شان صاف است می توانند از عوامل بروز چنین عارضه ای باشد. دکتر «رو» در این باره می گوید: “این درد گاهی در میان آقایانی که کیف های پول بسیار سنگین را در جیب پشت شان حمل می کنند دیده می شود. دکتر «جان پل رو» در این باره می گوید، یخ و آرامبخش می توانند درمان چنین دردی باشد.

این وضعیت ممکن است باعث دردی شود که از ستون فقرات به بازوها و پاهای شما می رسد. علاوه بر این امکان ایجاد پا درد به دلیل فشار، ورزش، کمآبی بدن، افزایش سن، وضعیت نامناسب بدن یا عوامل ارثی یا حتی شغلی که دارید، وجود دارد. اگر با انجام چنین درمان های خانگی بهبودی در وضعیت درد زانوها مشاهده نکردید حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید. اگر در قسمت جلویی پا یا یا زانو احساس درد می کنید، این می تواند یکی از نشانه های مشکلی در ساق پاهای تان باشد که اغلب بر اثر استفاده بیش از حد از آن به وجود می آید. DVT بیشتر زمان هایی که به طور مداوم می نشینید و بدن متورم می شود به وجود می آید. شوک و بیماری و یا ترکیبی ازمشکلات، عمده ترین دلیل درد های پا میباشد که معمولا درورزش یا محل کار که فعالیت های فیزیکی انجام میشود به وجود می آید.

چنین دردهایی بیشتر در زمان هایی به وجود می آیند که افراد شروع به انجام ورزش های سخت بدنی و به صورت ناگهانی می کنند. در آزمونهای عصبی که دکتر وریانی انجام میدهد، علائم شما را بهطور دقیق تر بررسی میکند. دکتر هامبیرد بر آن باور است که عمده دردهای بالای پاشنه پا به دلیل همین آسیب دیدگی است. درد در ناحیه پا می تواند در هر سنی اتفاق بیفتد و شدت آن از فردی به فرد دیگر تفاوت هایی داشته باشد. درد پا می تواند نشانه انسداد رگ های خون رسان به پا، قلب و مغز باشد. در این مقاله برخی از علت پا درد و درمان های خانگی آن بررسی می شود. آبسه و سلولیت (عفونت پوست و بافتهای اطراف آن) میتواند درد ایجاد کند، که ممکن است با چرک، قرمزی، گرمی پوست، یا تب، همراه باشد. بسیاری از افراد با فیزیوتراپی درمان موفقیت آمیزی پیدا میکنند، که میتواند به شما در یافتن موقعیتها و تمرینهایی کمک کند که درد را به حداقل برساند.