6. مکملهای حاوی ب.کمپلکس و خصوصا ویتامین B12

عضلات پا، همراه با یک بافت سخت و مرسوم، شناخته شده به عنوان فستیو پلاتار، حمایت ثانویه را به پای و قوس طولی ارائه می کنند. برخی از محصولات بدون نسخه موجود هستند که احساس خنکی و تسکین درد را ارائه میدهند. اما برخی از افراد به جراحی نیازمند میشوند. پوشیدن کفشهای راحت که به خوبی اندازه پا هستند، میتواند از بسیاری از بیماریهای پا جلوگیری کند. بیمار نباید مقدار زیادی راه بروید و فقط میتواند هر روز یک تا دو مایل پیاده روی کند. تمرینات درمانی هر فرد، باید فقط در صورت احساس راحتی، انجام شوند و در صورت افزایش پا درد در طی و یا بعد از آن، حتما باید اصلاح شده و یا متوقف شوند. درد در مفصل زانو با راه رفتن و ایستادن افزایش می یابد. عمل جراحی: اگر وضعیت پا درد شدید باشد و با روش های دیگر درمان نشود پزشک با انجام تصویربرداری لازم علت آن را تشخیص می دهد و ممکن است با جراحی این مشکل را برطرف سازد.

با این وجود ، در صورت بروز علائم، درمان میتواند برای کاهش درد و ناراحتی و همچنین درمان عوارضی مانند زخم پا، تغییر رنگ پوست یا تورم نیاز باشد. درد مفصل به احساس ناراحتی گفته میشود که ممکن است برای هر مفصلی ایجاد شود. بروز زخم در پاها یا انگشتان که به درستی بهبود نمییابد. در مواردی که شدت این عارضه کمتر است، بیمار ممکن است درد یا سفتی را تنها در امتداد سطح داخلی ساق پا احساس کند. این عارضه در پی اختلال عروق و نرسیدن خون کافی به سر استخوان ران ایجاد میشود و معمولا در سن 3 تا 12 سالگی رخ میدهد و میتواند هر دو پا را درگیر میکند. این کار بر سلامت عمومی وی نیز، تأثیر دارد. این عارضه زمانی رخ می دهد که قوس کف پا جمع شود و کف پا به طور کامل بر روی سطح زمین قرار بگیرد. این سندرم معمولا یک عارضه ی غیر رایج است که علایمی شبیه درد ساق پا ایجاد می کند.

در این روش، یک کاتتر به درون ورید بیمار فرستاده میشود. اما گاهی ممکن است برای تشخیص به بررسیهای بیشتر و ارجاع به یک پزشک متخصص نیاز باشد. علل زیادی برای درد مفصل وجود دارد که این علل مختلف منجر به علائم مختلف، روشهای درمانی گوناگون و نتایج متفاوت میشوند. این جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام خواهد شد. هرگونه عفونت عمومی در بدن: دردهای مفصلی ممکن است در اثر هرگونه عفونت عمومی در بدن ، به ویژه بیماریهای عفونی شبیه به آنفولانزا که با تب همراه هستند ایجاد شوند. علل احتمالی تا حدودی به سن فرد بستگی دارند. بعضی از پا درد ها میتوانند باعث ایجاد مشکلاتی در ستون فقرات فرد شوند. آرتروز، نقرس و آرتریت روماتوئید مشکلاتی هستند که میتواند باعث درد شدید پا شوند.

اگر در شخصی احتمال ابتلا به آرتریت روماتوئید وجود داشته باشد، لازم است فورا به یک پزشک متخصص مراجعه کند. دوره درد و مدت زمان احساس آن به علت زمینهای بیماری بستگی دارد. در آرتروز در ابتدا ممکن است تنها یک مفصل مانند مفصل ران یا زانو دچار درد قابل توجهی باشد، اما به مرور زمان معمولاً چندین مفصل درگیر خواهند شد. با این حال، برخی از دلایل درد مفصل به درمانهای طولانی مدت نیاز داشته و منجر به مشکلات مفصلی طولانی مدتی میشوند. این درمان واریس پا اغلب برای سیاهرگهای بزرگ توصیه میشود. برای تسکین درد و ناراحتی پا از داروهای مسکن مانند آسپرین یا ایبوپروفن استفاده کنید. پوشیدن کفش پاشنه دار ممنوعیتی ندارد؛ اما استفاده از آن برای مدت طولانی می تواند سلامت پاهای شما را به خطر بیندازد.